Skip to main content

Co wpływa na renomę hotelu? O podstawowych elementach wpływających na wizerunek obiektów noclegowych

Poszukiwanie idealnego hotelu nie jest łatwym zadaniem, niezależnie od tego czy wybieramy się na krótki weekend, podróż służbową czy wymarzone wakacje. Sytuacja jest utrudniona zwłaszcza wtedy, gdy kierunkiem naszej podróży są popularne miasta, wybierane przez rzesze turystów. Podjęcie właściwej decyzji wymaga czasu, zaangażowania, ale również i sporej dawki cierpliwości. Czym kierować się, poszukując najlepszego hotelu i jakie kryteria wziąć pod uwagę, by wybór był właściwy? Przedstawiamy kila rad dla tych, którzy podjęli się takiego wyzwania.

Hotel Estera Kraków

Czy warto sugerować się gwiazdkami hotelowymi?

Hotele w naszym kraju przechodzą proces kategoryzacji. Opiera się on na przepisach, które zawarte zostały w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 19 sierpnia 2004 r. Zakończeniem tego procesu są właśnie gwiazdki, przyznawane każdemu hotelowi. W zależności od komfortu i warunków może on otrzymać od jednej do pięciu gwiazdek. Dzięki temu turyści mogą mocno zawęzić swoje poszukiwania, wybierając wyłącznie te hotele, którą są w stanie zapewnić im odpowiedni standard. Zgodnie z przepisami, aby hotel mógł otrzymać 5 gwiazdek, powierzchnia pokoju dwuosobowego musi wynosić minimum 18 m², podczas gdy w hotelu z 1 gwiazdką wystarczy zaledwie 10. Warto wiedzieć jednak, że każdy kraj ma swoje reguły kategoryzacji. W praktyce oznacza to, że standard w poszczególnych krajach nie będzie jednakowy, pomimo takiej samej ilości gwiazdek.

Czy opinie klientów powinny wpływać na nasze decyzje?

Oczywiście, że tak. Ocena klientów może być bardziej wymierna, niż liczba gwiazdek, przyznanych hotelowi. Przed podjęciem decyzji, warto więc sprawdzić opinie w różnych rankingach. Dużą popularnością cieszy się np. ranking top10hoteli.pl, ułatwiający znacząco podjęcie ostatecznej decyzji. Uważna lektura ocen innych klientów pozwala uzyskać informacje o jakości obsługi, serwowanych na miejscu posiłkach, komforcie w obiekcie czy o lokalizacji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że każdy z odwiedzających może mieć inne priorytety i zwracać uwagę na różne aspekty w trakcie pobytu.

Restauracja Esterante Kraków

Czy na wybór hotelu powinna wpływać jego lokalizacja?

To, jak istotna będzie lokalizacja obiektu, zależy przede wszystkim od charakteru wyjazdu. Ci, którzy planują krótki weekend w popularnym mieście, zdecydowanie powinni wybrać hotel w centrum. Takim miejscem w Krakowie będzie np. Hotel Estera na krakowskim Kazimierzu. Jego ofertę prześledzić można na stronie https://www.top10hoteli.pl/ranking/hotel-estera, zwracając uwagę na położenie obiektu w sercu dawnego miasta Królów. Taka lokalizacja umożliwia łatwy dostęp do najważniejszych zabytków, ale również do oferty kulturalno-rozrywkowej miasta. Dłuższy wyjazd z kolei może opierać się na hotelu, położonym na obrzeżach, który pozwoli uniknąć gwaru miejskich ulic i korków w godzinach szczytu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Renia · 18 dni temu
    Nigdy wcześniej się nie spotkałam z kryteriami przyznawania gwiazdek hotelom! Absolutnie nie podejrzewałam, że może mieć to związek z powierzchnią pokoi... Zaskoczyliście mnie mocno 😲
Najpopularniejsze wpisy:
Najnowsze wpisy:
Najnowsze komentarze:
Nigdy wcześniej się nie spotkałam z kryteriami przyznawania gwiazdek hotelom! Absolutnie nie podejrzewałam, że może ...
Nie próbowałam jeszcze sushi, ale chyba się przekonam... Wydaje mi się, że postawię jednak na ...
Razem z mężem zastanawiamy się właśnie, czy warto zainwestować w pompę ciepła. Jesteśmy w trakcie ...
Nigdy wcześniej nie zastanawiałam się, co się właściwie dzieje ze złomem. Nie sądziłam, że oddawanie ...
Nie słyszałem nigdy o tej trasie rowerowej. Bardzo mnie zaintrygował ten opis, bo rzeczywiście brzmi ...