Skip to main content

Jakie sushi wybrać na pierwszy raz? Gdzie spróbować japońskiej kuchni?

Mieszkańcy krajów europejskich lubują się w poszukiwaniu nowych smaków oraz kulinarnych doznań. Nic dziwnego, że sushi szybko podbiło ich serca i podniebienia. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji spróbować tego azjatyckiego specjału, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami, związanymi z pierwszą degustacją.

Jakie dania kuchni azjatyckiej najczęściej wybieramy?

Wielbiciele azjatyckiej kuchni najchętniej sięgają właśnie po sushi. Dlaczego? Bo dzięki różnorodnym kompozycjom smaków to danie nie może się znudzić! Jednak przysmaki ze Wschodu to nie tylko ryby. Coraz większą popularnością cieszy się, chociażby smażony makaron z dodatkami. Swoich zwolenników zyskują również dania z woka, wzbogacone sosem sojowym i aromatycznymi przyprawami, zachęcającymi do degustacji. Nic dziwnego, że moda na kuchnię azjatycką zatacza coraz szersze kręgi, zyskując coraz więcej wielbicieli nie tylko w Europie, ale również i na świecie.

Które sushi skosztować jako pierwsze?

Pierwsza degustacja azjatyckiego specjału jest bardzo ważna. To często pierwsze wrażenie determinuje postrzeganie całej potrawy w przyszłości. Dlatego też na pierwszy raz warto wybrać sushi maki. Na rolkę składa się surowa ryba, zawinięta w algi morskie nori. Może ona przybierać podstawową formę (hoso-maki) lub też nieco bardziej skomplikowany wariant z owocami morza, warzywami czy pędami bambusa. Co ważne, smakiem sushi mogą cieszyć się również ci, którym nie odpowiada degustacja surowej ryby. W takiej sytuacji można bowiem wybrać rybę grillowaną.

Co, jeśli nie maki?

Wybierając się na degustację sushi, warto skosztować również nigiri, z charakterystycznym kształtem wydłużonej kulki. Jej smak wzbogaca dodatkowo japoński omlet, kryjący się pod tajemniczą nazwą tamagoyaki. Całość uzupełnia ostry chrzan wasabi. Sushi nigiri można skomponować z tuńczykiem (maguro) lub krewetką (ebi). Z kolei wielbiciele kulinarnych doznań mogą postawić na kałamarnicę (ika) ze słodkawym posmakiem i kremową teksturą. Wszystkich tych specjałów spróbować można w restauracji Sushi Friends Kraków: https://www.sushifriends.com.pl, przy ul. Sebastiana Klonowica 26 (Tel: 736 244 188), w której menu znajduje się wiele rodzajów sushi oraz inne potrawy kuchni azjatyckiej.

Sushi Kraków dostawa

Jak zachować się przy japońskim stole?

Kuchnia azjatycka to nie tylko wyjątkowe dania, ale również i specyficzny savoir-vivre, który warto poznać, zanim zasiądziesz do stołu. Osoby, które obawiają się charakterystycznych pałeczek, mogą degustować sushi palcami, choć jak wiadomo, to właśnie praktyka czyni mistrza, a początkowe trudności łatwo przezwyciężyć, stosując zestaw dla początkujących. Podczas degustacji warto również zwrócić uwagę na to, by sushi jeść w całości. To podstawowa zasada, związana ze spożywaniem tego azjatyckiego specjału. Nie warto również mieszać sosu sojowego z chrzanem wasabi, gdyż uzyskana w ten sposób kompozycja smakowa nie będzie nadawała się do spożycia.

Gdzie zamówić sushi na wynos?

Rosnąca popularność sushi spowodowała, że coraz więcej restauracji wprowadza ją do swojego menu. Z kolei sushi na dowóz to idealna propozycja dla tych, którzy nie mogą wyjść do lokalu lub nie chcą samodzielnie podejmować wyzwania, związanego z przygotowywaniem azjatyckiego specjału. Sushi cieszy się coraz większą popularnością również na imprezach o różnorodnym charakterze. Decydując się na taką przystawkę, warto zapoznać się z ofertą sushi 100 za 100, dzięki której można cieszyć się zróżnicowanym smakiem wielu różnorodnych kompozycji w rozsądnej cenie i najwyższej jakości.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.