Skip to main content

Rozpocznij swoją przygodę z surfowaniem - szkolenia dla wszystkich z BSSURF!

Surfing już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a grono miłośników wodnego szaleństwa na desce rozrasta się w błyskawicznym tempie. Nic dziwnego, bo poziom adrenaliny i emocji rośnie wraz z powiększającą się falą, a aktywne spędzanie wolnego czasu niesie ze sobą ogrom dodatkowych korzyści. Jak złapać pierwszą falę i stanąć do wali z żywiołem? Najważniejsze wskazówki dla przyszłych surferów zebraliśmy w krótkim poradniku.

Idea surfingu – w czym tkwi jego fenomen?

Surferzy, unoszący się na wysokich falach, to widok, który na stałe wpisał się w krajobraz morskiego wybrzeża. Współcześnie coraz więcej osób chciałoby spróbować swoich sił w walce z wiatrem i własnymi ograniczeniami. Wbrew pozorom, by rozpocząć taką przygodę, nie trzeba angażować wielu środków. Wszystko, czego potrzebujesz, tkwi bowiem w pozytywnym nastawieniu, dobrej kondycji i odrobinie odwagi, której z każdym kolejnym sukcesem będzie przybywać.

Nie bez znaczenia pozostaje również sprzęt, pozwalający na opanowanie podstaw surfingu, a w dalszej przyszłości na naukę kolejnych manewrów. Zanim jednak wskoczysz na deskę i dasz się ponieść morskiemu szaleństwu, musisz wiedzieć, że nauka surfingu to nie tylko dobra zabawa, ale również potężna lekcja pokory, z której warto czerpać pełnymi garściami.

Jak zacząć przygodę z surfingiem?

Przygodę z surfingiem należy rozpocząć od nauki pływania, które jest w tym przypadku kluczową umiejętnością. Odpowiednia kondycja pozwoli natomiast opanować strach przed wodą, utrudniający stawianie początkowych kroków na desce. Zanim złapiesz pierwszą falę, koniecznie zdecyduj się także na kurs surfingu, dzięki któremu poznasz właściwą technikę i zdobędziesz wiedzę, pozwalającą na szybsze opanowanie kolejnych umiejętności. Doświadczony instruktor zadba z pewnością o bezpieczeństwo kursantów, zdobywających pierwsze doświadczenie w sporcie podwyższonego ryzyka – bo takim właśnie jest surfing, o czym musisz pamiętać, gdy staniesz oko w oko z morskim żywiołem.

Jak przygotowac się na surfing nad Bałtykiem?

Surfingowa etykieta w praktyce

Pod określeniem „surfingowa etykieta” kryje się cały szereg zasad, zapewniających bezpieczeństwo na wodzie. O takich zasadach z pewnością dowiesz się od instruktora w trakcie specjalistycznego kursu surfingu. Sprowadzają się one przede wszystkim do zachowania zdrowego rozsądku i troski nie tylko o siebie, ale również o innych uczestników zabawy. Najważniejsze z nich dotyczą ciągłej analizy sytuacji i stałej kontroli deski, która przy mocniejszym uderzeniu fali może zrobić krzywdę innym surferom.

Złap bezpiecznie pierwszą falę!

Dużym wsparciem dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z surfingiem, jest Bałtyckie Stowarzyszenie Surfingu BSSURF, stawiające sobie za cel promocję tego sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także budowanie społeczności surferskiej w Polsce.

Ciekawym pomysłem jest projekt Girls Surf Wild skierowany do kobiet, które marzą o złapaniu pierwszej fali i staniu się prawdziwymi surfing girls, jak i podniesieniu swoich umiejętności w walce z żywiołem. Tutaj każda kobieta może odkryć drzemiący w sobie potencjał, nabrać nieco dystansu do siebie, wyzwolić energię i zaakceptować swoje niedoskonałości. A wszystko to przy wsparciu osób, wzajemnie kibicujących sobie w nabywaniu kolejnych zdolności i przełamywaniu barier. Szeroka perspektywa i nowe spojrzenie na rzeczywistość okażą się z pewnością przydatne nie tylko na morskiej fali, ale i w codziennym życiu na lądzie.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Jagoda · 1 lat temu
    Byłam i polecam! Uczestniczyłam w projekcie "Girls Surf Wild" od BSSURF w zeszłe wakacje, bawiłam się świetnie i jestem pewna, że w tym roku będzie tak samo! Dziewczyny zarażają pozytywną energią, te fale, morze, deska, ten klimat...😍 To wszystko jest nie do opisania, musicie sami to przeżyć!👌